zonnepanelen dak

Vlaanderen verwelkomt 154 megawattpiek zonnepanelen tijdens eerste 10 maanden 2018

Tijdens de eerste tien maanden van 2018 is er volgens het Vlaams Energie Agentschap (VEA) op Vlaams grondgebied voor 154 MWp aan zonnepanelen geïnstalleerd. In het totaal werden er tussen 1 januari en 31 oktober maar liefst 34.584 nieuwe PV-installaties geplaatst. Ter vergelijking: in 2017 werden in het totaal 42.875 installaties opgeleverd.

Onder de nieuwe installaties tellen we 34.584 projecten kleiner dan 10 kW, 176 met een vermogen tussen 10 kW en 250 kW en tenslotte 12 systemen groter dan 250 kW.

Provincie Antwerpen koploper

De verdeling van het geïnstalleerde vermogen in 2018 per provincie ziet er als volgt uit:

ProvincieGeplaatst vermogen 2018
(in MWp)
Cumulatief geïnstalleerd
vermogen (in MWp)
Antwerpen34,47623,82
Limburg20,46549,44
Oost-Vlaanderen39,1619,45
Vlaanderen25,22328,41
West-Vlaanderen34,71593,18
Totaal153,962714,3

Volgens het VEA staat er in Vlaanderen voor 2.714,3 MWp aan zonnepanelen geïnstalleerd.

De grootste groei (39,1 MWp) noteren we in de provincie Oost-Vlaanderen. Het grootste totaal geïnstalleerd vermogen (632,82 MWp) bevindt zich in de provincie Antwerpen.

Status quo?

Na de terugval in 2013 is het geplaatst vermogen op jaarbasis de voorbije jaren steeds gegroeid. 2018 lijkt ongeveer op een status quo af te stevenen in vergelijking met 2017.

JaarGeplaatst vermogen (in MWp)
2011815
2012366
201343
201447
201575
2016133
2017192
2018154 (t.e.m. 31 oktober)

Het Vlaams Energie Agentschap projecteert een totaal geïnstalleerd vermogen van 3.700 MWp tegen 2020.

Bron: Solar Magazine

Meer van dit soort nieuws ontvangen?

Schrijf u gratis in op onze nieuwsbrief

Share this post

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *