Futech MAST

Vlaamse zonnepanelenmarkt met meer dan 18 procent gegroeid

De verkoop van zonnepanelen is in Vlaanderen in de eerste 6 maanden van 2019 met enkele tientallen procent gegroeid. Tijdens de eerste jaarhelft werd ruim 104 megawattpiek aan zonnepanelen geïnstalleerd.

Ter vergelijking: in de eerste 7 maanden van 2018 werd er in Vlaanderen slechts 89 MWp aan zonnepanelen geplaatst. Met 104,39 MWp aan geïnstalleerde zonnepanelen in de periode januari-juni 2019 is er hoe dan ook al een groei van 18 procent gerealiseerd zonder dat nieuwe installaties tijdens juli werden meegeteld.

Geïnstalleerd vermogen 2018 opnieuw bijgesteld

De afgelopen 5 jaar installeerde Vlaanderen volgens het Vlaams Energieagentschap (VEA) de volgende hoeveelheid zonnepanelen. Het in 2018 in Vlaanderen geïnstalleerde PV-vermogen is ook deze maand naar boven bijgesteld. De teller staat inmiddels op 233,99 megawattpiek.

2014: 47,37 megawattpiek;
2015: 75,08 megawatttpiek;
2016: 131,47 megawattpiek;
2017: 195,43 megawattpiek;
2018: 233,99 megawattpiek;
2019: 104,39 megawattpiek;
2020: doel van 3.700 megawattpiek (stand per 31 mei 2019: circa 2.875 megawattpiek).

Oost-Vlaanderen op kop

De grootste groei in vermogen noteerden we in Oost-Vlaanderen, dat hierdoor Antwerpen voorblijft wat betreft het cumulatief geïnstalleerd vermogen. Ook West-Vlaanderen laat tijdens de eerste jaarhelft van 2019 een prima score optekenen.

ProvincieGeplaatst vermogen (MWp) in 2019Cumulatief vermogen (MW)
Oost-Vlaanderen26,88669,21
Antwerpen24,87668,01
West-Vlaanderen24,93639,08
Limburg12,07572,47
Vlaams-Brabant15,63356,24
Totaal104,382905,01

Een belangrijk aandeel in de grote groei van Oost-Vlaanderen heeft Sint-Niklaas met 2,42 MWp aan bijkomend vermogen in 2019, gevolgd door Gent (2, 28 MWp). Van de andere provincies scoort Brugge (1,95 MWp) het best.

Systeemgrootte

De verdeling  wat betreft ysteemgrootte is als volgt:

  • kleiner dan 10 kilowattpiek: 22.759 pv-systemen (87,61 megawattpiek)
  • 10 tot 40 kilowattpiek: 32 pv-systemen (0,91 megawattpiek)
  • 40 tot 250 kilowattpiek: 100 pv-systemen (9,34 megawattpiek)
  • 250 tot 750 kilowattpiek: 14 pv-systemen (6,53 megawattpiek)

Bron: Solarmagazine.nl

Meer van dit soort nieuws ontvangen?

Schrijf u gratis in op onze nieuwsbrief

Share this post

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *