Zonnepanelen Vlaanderen

Verkoop zonnepanelen in Vlaanderen voor vijfde jaar op rij gegroeid

Vlaanderen heeft in 2018 ongeveer 198 megawattpiek aan zonnepanelen verwelkomd. In 2017 was dit nog 193 megawattpiek. Voor het vijfde jaar op rij zijn de verkopen op Vlaams grondgebied gegroeid.

Bij een eerdere tussenbalans aan het einde van oktober, leek het er nog sterk op dat de verkoop voor het eerst in vier jaar lager zou liggen dan het jaar ervoor. Dankzij een sterke november- en decembermaand realiseerde Vlaanderen uiteindelijk toch nog een groei van 5 megawattpiek ten opzichte van 2017.

Vermoedelijk lag het werkelijke eindcijfer van 2018 nog hoger dan 198 MWp, gezien de cijfers van het meest recente kwartaal volgens het Vlaams Energieagentschap ‘onvolledig en dus steeds een onderschatting van de werkelijkheid’ zijn. Veel installaties worden immers pas enkele maanden na indienstname bij de netbeheerder aangemeld.

Ook wat betreft het aantal geplaatste installaties is er met 43.575 nieuwe PV-systemen een lichte stijging (+66) merkbaar.

De verdeling van deze nieuwe installaties op basis van systeemgrootte ziet er als volgt uit:

  • < 10 kWp: 43.295 zonnepaneleninstallaties (172,18 MWp)
  • 10 – 40 kWp: 101 zonnepaneleninstallaties (2,86 MWp)
  • 40-250 kWp: 162 zonnepaneleninstallaties (15,65 MWp)
  • 250 – 750 kWp: 17 zonnepaneleninstallaties (7,39 MWP)

Doelstelling 3700 MWp

In het totaal beschikt Vlaanderen volgens het Vlaams Energie Agentschap nu voor 2.759 MWp aan zonnepanelen. Om het doel van 3.700 MWp aan het einde 2020 te realiseren zal de markt tijdens het huidige en het volgende jaar sterk moeten groeien.

JaarGeplaatst vermogen (MWp)
2011815
2012366
201343
201447
201575
2016131
2017193
2018198
2020doel 3.700 MWp cumulatief (momenteel 2.759 MWp)

Inhaalbeweging Oost-Vlaanderen

Op provincieniveau realiseerde Oost-Vlaanderen met een geplaatst vermogen van 50,55 MWp de grootste groei. Hiermee zit Oost-Vlaanderen (631,38 MWp) provincie Antwerpen (633,1 MW) op de hielen wat betreft het cumulatief geïnstalleerd vermogen. Vlaams-Brabant (335,17 MWp) blijft hekkensluiter.

ProvincieGeplaatst vermogen in 2018 (MWp)Cumulatief vermogen (MWp)
Antwerpen43,62633,1
Limburg26,23554,97
Oost-Vlaanderen50,55631,38
Vlaams-Brabant31,72335,17
West-Vlaanderen45,96604,49
Totaal198,082759,11

Bron: Solarmagazine.nl 

Meer van dit soort nieuws ontvangen?

Schrijf u gratis in op onze nieuwsbrief

Share this post

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *